ylli-hacker
  Barcoleta
 
 

Babi dhe Djali

E pyet djali të atin: “Babi, a ma jep kerrin” dhe babi ia kthen: O bir, për çka i ke këmbët?
Kurse djali i thotë: Të majtën për frena, kurse djathtën për gaz. 


 

Qeni ne familje

Burri i thote gruas: Zemer duhet ta qesim qenin jashte!
Gruaja duke qare i pergjigjet, c’far po thua, qeni ka nje jave si ka ngordhur!
Burri: E pikerisht te them duhet ta qesim jashte!

 

Shiu dhe Polici

Tek po binte nje dit shi nje polic po ruante nje dyqan.
Shitësja i thot Zotëri polic eja brenda sepse po bie shi.
Polici i thot jo se edhe jasht po bie

Pse bjonda kur shkon ne plazh e mer me vete deren e kerrit?

Sepse kur ti vjene nxehtë e hap xhamin

Ndeshje e madhe

Ishte ndeshje e madhe, vetëm se pjesa e parë mbaroi keq. Sulmuesi i qendrës i shkoi huq të gjitha pasat. Përveç kësaj hëngrën edhe tre gola. Në pushim ne dhomat e veshjes sulmuesi qëndror sla llaf pa thënë për albitrin: “ Albitër i shitur, padrejtësi…” Sa të gjej rastin do ti fus nje shkelm bythes, Trajneri duke i rënë supeve..: “Kam frikë se do të të shkoj huq edhe ajo…”


Goca e mamas

I thote mamaja vajzes se vet: te keqen mami, nese nje djal te kap nga bytha ti thuaji MOS, kurse po te kapi nga gjoksi thoji NDALO!

Vajza i thote mami po dje nje cun mua me kapi edhe nga bytha edhe nga gjoksi dhe une i thashe MOS NDALO!

Hajduti

Një hajdut shkon në Pazar për të shitur rrobat që kishte vjedhur, por një hajdut tjetër ia vjedh. Në darkë e shoqja e cila e sheh të mërzitur e pyet: “Sfitove gjë?” – Hajduti duke qeshur: “-Kësaj here i shita me çmimin që i mora.

I forti i fshatit

Nje ujk ia hante te tereve fshatareve lopet.
Dhe fshataret i thane burrit me te forrte te fshatit, hajde zere pak ujkun se na i hengri te gjitha lopet, dhe do te ta shperblejme ne para.
Mire tha burri i forte, po do me jepni nje lekure prej lope qe te mbulohem dhe te dukem si lope qe ta kap ujkun.
Dhe ashtu beri, qendroi te tere naten ne nje fush, kur erdhen fshataret ne mengjes i thane he a e zure ujkun?
Ai tha. Po mire une ujkun se zura dot, po kush e kishte haruar demin pa lidhur, se e hengra unë.
Tre emigranta në Amerik

Tre shoke shkojne ne Amerik ne emigrim,atje fillojn pune dhe marin nje shtepi me qera, mire po shtepia ishte ne katin e 100-int dhe ashensori ishte teper i avasht, keshtu qe sa here vinin nga puna u duhej te tregonin barcaleta sa te mbrrinin ne katin e vet.

Keshtu trego njeri trego tjetri barcaleta i vinte radha shokut gagac thoshte: ta ta ta ta them dhe dhe nje nje une? pyeste gagaci dy shoket e tjere dhe ata i pergjigjeshin: rri o rri ti se do tre ore te flasesh, dhe gagaci pushonte.

Keshtu shoket vazhdonin barcaletat dhe avash avash po mbrrinin afer katit, andej nga kati i 90 gagaci pyeti prap shoket: ta ta ta them dhe dhe nje nje une? Dhe shoket i kthenin te njejten pergjigje.

Kur mbrriten ne katin e 98 gagaci i pyet prap shoket? ta ta ta them dhe dhe nje nje une?dhe se fundmi shoket i thon: Po thoje dhe nje ti se na çmende,dhe gagaci thot: ke ke ke kemi harruar celsin, dhe shoket nevrikosen dhe fillojn duke e shar, dhe detyrohen prap te shkojn posht.

Keshtu filluan prap barcaletat me njeri-tjetrin i vinte radha gagaçit dhe thoshte: ta ta ta them dhe dhe nje nje une? Dhe shoket i pergjigjen: Rri ore TRAP rri se ca na merzite to do te tregosh dhe barcaleta se do nje ore te flasesh.

Keshtu vazhdojn me njeri-tjetrin, andej nga kati 4 gagaçi thot prap: ta ta ta them dhe dhe nje nje une? Dhe shokët i përgjigjen po thoje dhe ti nje se na çave by…. dhe gagaci thot: Be be be bera shaka.


Bjontina shtatzënë

Hyp bjondja në autobus dhe i thote nje plakut. Do ngriheshe që të ulet një femër shtatzene? E sheh plaku, nga koka te këmbët dhe i thotë: Mesa shoh une ti s’je shtatzënë.
Jam jam – tha bjondja- qe 20 minuta që jam shtatzënë.